Açıklamalar

Gazze Saldırıları Üzerine Açıklama / Statement on Gaza Attacks

İsrail’in kendini savunma, intikam alma adı altında başlattığı saldırıların topyekün bir yok etme operasyonuna dönüşmesine seyirci kalınmasını ve dünyada yükselen şovenist ve faşizan siyasi hareketlerin bu dönemde iyice güçlenmesini, askerî-endüstriyel komplekslerin küresel kapitalizmin derinleşen çelişkileri içerisinde savaş düzenine geçişinin hazırlığı olarak görüyoruz. Bu ciddi riske dikkat çekiyoruz.
Gazze’deki insanlık dramı, bütün insanlığın “Medeniyetler Çatışması” kisvesi altında karşı karşıya bırakılmak isteneceği bir küresel paylaşım savaşı dönemi için hazırlık olacak ise eğer, Gazze’den başlayarak dünyanın her yerinde kapitalist saldırganlığın kurbanı yapılacak her bir canlının yanında barış neferleri olacağımızı ilan ediyoruz. Sizleri de bu pozisyona davet ediyoruz. Barış için yaşarız, hayat için direniriz!

We believe that Israel’s total annihilation operation in Gaza in the name of self-defense and revenge, in addition to the rising chauvinist and fascistic political movements across the world becoming even more potent as a preparation for the transition to the order of war by the global military-industrial complex in the face of deepening contradictions within global capitalism. We draw attention to this serious risk.

Imagine that the human suffering in Gaza serves as a prelude to an impending era of worldwide conflict disguised as the “Clash of Civilizations.” In such a scenario, we affirm our commitment to advocating for peace, vowing to support every individual subjected to capitalist aggression across the globe, beginning with Gaza. We extend an invitation for you to join us in this stance. We live for peace; we resist on life!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu